Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Nie opuszczacie Łodzi, spędzając lato w mieście? A może wróciliście już z urlopu, jednak Wasze dzieci po powrocie do domu ciągle się nudzą? Już połowa wakacji za nami, został ostatni miesiąc laby. Warto wykorzystać wolny czas aktywnie, zamiast spędzać go przed ekranem smartfona, czy komputera. Łódź w sezonie letnim oferuje najmłodszym wiele atrakcji. Poniżej zaproponuję Wam kilka z nich.

Warsztaty czekoladowe

Wydarzenie odbywa się w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 217 na tak zwanej „Nowej OFF Piotrkowskiej”. Warsztaty organizowane są od poniedziałku do niedzieli, o trzech porach – 12:00, 13:30 oraz 14:30.  Zajęcia trwają ponad godzinę, a koszt warsztatu to 40 zł.

Plan działania – Każde dziecko tworzy pod okiem mistrza autorską, 100 gramową tabliczkę czekolady. Może ją dowoli dekorować kolorowymi składnikami w postaci owoców czy słodkich posypek. Uczestnicy mają okazję spróbować prawdziwego ziarna kakao, skosztować trzech rodzajów czekolad oraz napić się kubka pysznej, gorącej, aromatycznej czekolady. Dodatkowo prowadzący wydarzenie zaprezentują dzieciom, w jaki sposób powstaje czekolada oraz zademonstrują własnoręczne temperowanie tabliczek czekolady.

Park Źródliska i wakacyjne śniadania

W Parku Źródliska zarówno opiekunowie, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. W każdą sobotę od godziny 10 do 14 możecie spodziewać się nie lada atrakcji. Wystarczy tylko wcześniej wstać, założyć wygodny strój i ruszać z maluchami w stronę Łódzkiego Zdrowia. Dla tych leniwych znajdą się pyszne śniadaniowe specjały i wygodne leżaki. Dla dzieci liczne atrakcje sportowe oraz animacje. A, więc w drogę!

Warsztaty z rysowania

Mamy tu jakiegoś małego artystę? Łódź w sezonie wakacyjnym oferuję zarówno dzieciom, jak i dorosłych plenerowe warsztaty z rysowania. Wystarczy wybrać się do któregoś z łódzkich parków (harmonogram online), między godziną 17:00, a 19:00.

Uczestnicy plenerowych warsztatów zostaną podzieleni na dwie grupy – dzieci (od 7 roku życia) oraz dorośli. Pod okiem specjalistów będą mieli okazję stworzyć rysunki, szkice oraz grafiki związane z ziemią łódzką. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku temat prac będzie dotyczył głównie parków oraz człowieka.

A co z materiałami? Bez obaw, nie musicie kupować pędzli, ołówków i kartonów. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Warsztaty są bezpłatne.

Co ważne! Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, ponieważ warsztaty mają ograniczoną liczbę uczestników (maksymalnie 20 osób / spotkanie)

Rower, który bajki opowiada

A co to takiego? Rower opowiadający bajki to wyjątkowa inicjatywa, która opiera się na teatrze obrazkowym. Aktor przy pomocy roweru przedstawia pewną opowieść, zachęcając przy tym do aktywnego udziału w spektaklu. Na atrakcję należy przeznaczyć sobie 1,5 godziny.

Wakacyjne twórcze wybryki

Bezpłatne warsztaty organizowane przez Łódzki Ośrodek Kultury Górna są stworzone z myślą o dzieciach oraz młodzieży spędzających wakacje w mieście. Warsztaty zapowiadają się bardzo interesująco, a świadczą o tym tytuły spotkań: „Narysuj dźwięk”, „Foto komiksy” czy „Podchody fotograficzne”.

Lato w mieście nie musi być nudne. Zachęcam do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a w miarę możliwości urozmaicania wspólnych chwil w ciekawy sposób.

4.8/5 - (26 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl