Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Pracę logopedów ułatwili autorzy książek i ćwiczeniówek, które są z powodzeniem wykorzystywane podczas zajęć z pacjentem. Poniżej przedstawię kilka przykładów pomocy, które są przeze mnie wykorzystywane na co dzień.

Zeszyty „Będę mówić poprawnie”

Zeszyty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zestaw podzielony został na cztery zeszyty ( r-l, szereg ciszący, szereg szumiący, szereg syczący). Zeszyty zawierają różnorodny materiał ćwiczeniowy, wzbogacony o zadania z edukacji przyrodniczej, polonistycznej czy społecznej.

ćwiczeniówki będę mówić poprawnie

Mównica logopedyczna

… czyli Wydawnictwo Harmonia jak zwykle niezawodne J W swoich logopedycznych zbiorach posiadam dwa zeszyty – „Szale czy sale?” do różnicowania głosek sz-s, oraz „T i D na usługach głoski R” do utrwalania jednej z najtrudniejszych głosek języka polskiego- „r”, występującej w tym przypadku po spółgłoskach T i D.

ćwiczeniówki mównica logopedyczna

Polecam także ćwiczeniówki tego samego wydawnictwa z serii „syczki”, „szumki” i „ciszki” do terapii sygmatyzmu.

ćwiczeniówki syczki, szumki, ciszki

Akademia wzorowej wymowy

Seria podręczników „Akademia wzorowej wymowy” to materiały językowe wzbogacone materiałem obrazkowym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ćwiczeniówki zostały opracowane zgodnie z zasadami postępowania logopedycznego.

ćwiczeniówki akademia wzorowej wymowy

Badacze CŻ DŻ, poszukiwacze SZ, tropiciele R

Zeszyty z powodzeniem wykorzystywać można w ramach prac domowych. Autorka proponuje wiele kreatywnych zabaw, które są swego rodzaju pretekstem do utrwalania trudnych głosek lub zachętą do gimnastyki buzi i języka.

ćwiczeniówki badacze

Zeszyty uniLOGO

Bardzo przemyślana pozycja, jedna z moich ulubionych. uniLOGO oferuje kilka zeszytów, z podziałem na uniLOGO 1 (przewodnik), uniLOGO2 (szeregi), uniLOGO 3 (głoska r). Materiał zawarty w ćwiczeniówkach jest bardzo przemyślany, uporządkowany i z chęcią realizowany przez dzieci.

ćwiczeniówki unilogo

4.8/5 - (20 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl