Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo pomocy ułatwiających codzienną pracę logopedy. Na co ja się zdecydowałam, czy wszystkie gry, które posiadam związane są stricte z logopedią? Czy to prawda, że logopedzi dużą ilość pomocy wykonują samodzielnie? Co dzieci uwielbiają, a przy okazji i ja świetnie się przy tym bawię? 🙂 Zapraszam do lektury.

PUS

system nauki pus

PUS to zestawy książeczek tematycznych wspierających rozwój dziecka. Do książeczek warto zakupić Zestaw kontrolny PUS, który urozmaici dziecku codzienne ćwiczenia. PUS to nauka przez zabawę. Dziecko rozwiązuje zadanie, umieszcza klocek we właściwym miejscu, a na koniec sprawdza czy obrazek w książeczce zgadza się z rzeczywistym ułożeniem klocków. PUS-y można zakupić zarówno stricte związane z logopedią np. Kruk z Kruklanki, Chyża Żmija Syk-Syk, jak i takie, które przygotowują dziecko do nauki czytania, ćwiczą koncentrację, a także wdrażają przedszkolaka w szkolny świat.

Ćwiczeniówki UNILOGO

książeczki unilogo

Jak najbardziej polecam! Moim ulubionym zestawem są zeszyty ćwiczeń do terapii rotacyzmu UNILOGO 3 (głoska r). Zeszyty zostały podzielone na cztery części, które są dostosowane do możliwości i umiejętności dziecka, zgodnie z kolejnymi krokami terapii logopedycznej. Zeszyty zawierają kreatywne karty pracy, które wspomagają także motorykę małą (dużo wycinania, kolorowania, łączenia w pary).

Gry Alexandra

gry alexander

Gry z serii „Sowa mądra głowa przedstawia” to materiał, który idealnie sprawdza się w terapii logopedycznej. Moją ulubionymi pozycjami są gry „Granie w nawlekanie” oraz „Nawlekaj nie czekaj”, które dzieci po prostu uwielbiają! Obie gry dostarczają dziecku wielu pozytywnych emocji, umożliwiają rozwój sprawności manualnej, spostrzegawczości, pamięci oraz refleksu.

Puzzle

puzzle

Drewniane puzzle z uchwytem świetnie sprawdzają się u młodszych dzieci np. z opóźnionym rozwojem mowy. Dziecko, które na zajęciach poznaje nazwy zwierzątek czy uczy się onomatopei, może utrwalić materiał poprzez dopasowywanie poznanych zwierzątek w odpowiednie miejsce. Dysponuję także puzzlami Elzy, które są uwielbiane przez dziewczynki w wieku przedszkolnym. Puzzle można układać w formie nagrody za świetną pracę na zajęciach.

Gra memo

Grze memo poświęciłam cały artykuł, zachęcam do zapoznania się z jego treścią – ciekawe pomysły wykorzystania tej jakże popularnej gry!

Kolory

 

Tę grupę gier nazwałam „Kolory”. Zaliczam do niej trzy gry – dwie zza granicy, zakupione w Internecie, a trzecią dostępnym na naszym polskim rynku – „Patyczaki”. Gry świetnie rozwijają zarówno sprawność manualną dziecka, usprawniają percepcję wzrokowo- ruchową (niezbędną na etapie szkolnym), utrwalają znajomość kolorów (świetne także na etapie poznawania kolorów), gwarantują świetną zabawę!

Gry wykonane samodzielnie

Tak, to prawda, że część logopedów (w tym ja) wykonuję gry samodzielnie. Czasami w formie „odskoczni”, a czasami z potrzeby posiadania czegoś z dnia na dzień.