Szukasz logopedy w Łodzi lub okolicy? Zapraszam do kontaktu!

Na dworze wiosna, a my siedzimy w domach. Zapewne można dostać szału, mając pod swoją opieką gromadkę znudzonych domem dzieci, prawda? ZOSTAŃCIE W DOMU i spędźcie ten czas kreatywnie!

Jeśli nie widzieliście jeszcze moich poprzednich wpisów dotyczących zabaw z dzieckiem zachęcam do zapoznania się z treścią niektórych artykułów:

Malowanie stolika

Stolik odwracamy do góry nogami. Dookoła owijamy go fiolą stretch (zaczepiając ją o 4 nogi stolika). Dziecko może siedzieć w środku, bądź chodzić wokół. Potrzebne będą farby i pędzle w różnych rozmiarach. Świetna zabawa zapewniona 🙂 Uwaga! Podłogę warto zabezpieczyć gazetami, a dziecko ubrać w ciuchy robocze 🙂

Majsterkowanie

Macie w domu małego majsterkowicza, który do pomocy tacie w garażu zawsze pierwszy stoi w kolejce? Macie niepotrzebne pudełko bądź kawałek starego styropianu (często dodawany do paczek w ramach zabezpieczenia produktu), gwoździe, mazaki i nakrętki? Jeśli tak, jesteście przygotowani! Na podstawie rysujemy mazakiem miejsca, w których znajdować się będą gwoździe. W ich miejsce przykładamy nakrętki (z wcześniej zrobionymi dziurkami), następnie zabezpieczamy je gwoździem i dokręcamy śrubokrętem. Zabawa to doskonały pretekst do ćwiczenia motoryki małej!

Wielkie pudło

Jeśli niedawno zamawialiście coś dużego np. pralkę inny sprzęt AGD, nie wyrzucajcie pudełka od razu 🙂 Każde dziecko uwielbia budować bazę. A w pudełkowej bazie można nie tylko posiedzieć, ale i porysować po ścianach! Wystarczy odciąć górną część pudła, przygotować mazaki, farby, naklejki, kartki – zależy w jaki sposób dziecko chciałoby ozdobić bazę.

Tort

Do zrobienia toru potrzebne będą kolorowe gąbki do zmywania bądź kąpieli, pompony, naklejki (np. piankowe kwiatki), nożyczki, wykałaczki. Dziecko na chwilę staje się cukiernikiem. Gąbki tniemy na kawałki, nadziewamy na wykałaczki (tak, aby konstrukcja przypominała tort), a na koniec zdobimy.

Treści logopedyczne wideo już dostępne!

Zobacz znacznie więcej na kanale YouTube!