Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Dzisiaj ostatni dzień festiwalu świateł (edycja na 2018 rok). Kto jeszcze nie był w centrum Łodzi – niech koniecznie ruszy się z domu. W tym roku iluminacje są wyjątkowo piękne. Uwielbiam gdy Łódź jest taka kolorowa! Jeśli zastanawiasz się co robić z dzieckiem w Łodzi – to Light Move Festival jest świetnym pomysłem na udaną niedzielę!

Czym jest łódzki Light Move Festival?

Light Move Festival, zwany festiwalem świateł, to trzydniowy łódzki event organizowany już od 8 lat. To jeden z największych festiwali w Europie i największy w Polsce. Co roku przyciąga do Łodzi ogrom ludzi z całego kraju. W trakcie festiwalu na ulicach Łodzi pojawiają się iluminacje architektury, mappingi 2d/3d oraz instalacje świetlne.

Najpiękniejsze podczas festiwalu jest to, że podczas tych trzech wieczorów możemy poznać Łódź z zupełnie innej strony. Budynki, które znamy od lat – wyglądają zupełnie inaczej. Pokazy świetlne oprócz oczywistych walorów wizualnych, niosą za sobą także walory kulturalne. Zdarzało się już podczas tych kilku ostatni lat, że przekazy iluminacji były bardzo emocjonalne. Do tego stopnia, że wywoływały wzruszenie (i to nie tylko na oczach łodzian).

Podczas tych emocjonalnych uniesień warto jednak zachować odrobinę zimnej krwi (i nie nawiązuję tu do temperatury panującej za oknem 😉 ). Chodzi o ścisk panujący w centrum, który jest doskonałą okazją dla tych, których bardziej interesują nasze portfele niż oświetlone kamienice. Kieszonkowcy doskonale wykorzystują takie sytuacje i dochodzi do większej liczby kradzieży. Dlatego też na Light Move Festival nie zabierać żadnych wartościowych rzeczy, a jedynie najpotrzebniejsze drobiazgi i dokumenty.

8. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi

Temat festiwalu w tym roku to Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na iluminacjach możemy zaobserwować odwołania do takich motywów jak: wolność, niezależność, odwaga, siła, przyszłość.  Program bazuje na wspomnieniach, melodiach, słowach i obrazach tworzących historię uzyskania niepodległości Polski.

Najlepiej zwiedzanie trasy festiwalowej w tym roku rozpocząć od Parku Staromiejskiego. Idąc przed siebie możemy przejść wzdłuż ul. Piotrkowskiej aż do Pasażu im. Leona Schillera. Następnie czeka nas mały powrót do ulicy Zielonej i spacer w kierunku dworca Łódź Fabryczna przez Park Moniuszki. W ten sposób zobaczymy zdecydowaną większość atrakcji.

Poniżej prezentuję kilka zdjęć wykonanych wczoraj wieczorem:

4.8/5 - (18 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl