Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

W poprzednim artykule Moje dziecko ma problem z koncentracją – co robić? z grubsza opisałam zagadnienie koncentracji oraz głównych czynników, które przyczyniają się do jej zaburzenia. W niniejszym artykule przedstawię kilka pomysłów, które realizuje z dziećmi podczas zajęć. Dla nich jest to fajna zabawa oraz uatrakcyjnienie, a dla mnie nic innego jak rozwijanie umiejętności skupienia uwagi przez dłuższy czas.

Gra karciana „Dobble”

Najbardziej lubię Dobble logopedyczne, czyli karty przeze mnie wydrukowane i zalaminowane. Zarówno ja jak i moi podopieczni uwielbiamy tego typu zabawy. Po pierwsze utrwalamy ćwiczoną głoskę, gdyż dostosowuję grę do ćwiczeń, które obecnie wykonujemy. Dla przykładu utrwalam z dzieckiem głoskę „r” w grupach spółgłoskowych TRA, TRO, TRU, TRE, TRY, więc na kartach znajdują się obrazki, które przedstawiają trawę, truciznę, trampki itp.  Po drugie doskonale się bawimy, rozwijając przy okazji takie umiejętności jak koncentracja, spostrzegawczość i refleks.

dobble

Gra spadające krzesełka

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się gra zręcznościowa „Spadające krzesełka”. Czasami się zastanawiam kto ma większą frajdę z tej gry – ja czy dzieci? Koncentracja, emocje, precyzja ruchów, rywalizacja – czego chcieć więcej?

spadające krzesełka

Gra wieża z klocków

Klocki zakupiłam jakiś czas temu w Tigerze. Na początku myślałam, że będą podobne do popularnej gry Jenga, ale po otwarciu pudełka okazało się, że klocki mają różne kształty. Ułożenie jak największej wieży wymaga od dziecka skupienia i swego rodzaju analizy „hm… jak mam położyć ten klocek, ale wieża nie runęła?”. Klocki są drewniane i bardzo starannie wykonane. Szczerze polecam J

wieża z klocków

Książeczki z serii ulica Czereśniowa

Uwielbiane zarówno przez dzieci jak i przeze mnie! Ja dysponuję książką „Jesień na ulicy Czereśniowej”, ale w księgarniach możecie znaleźć kilka innych serii. Książka to tylko i wyłącznie obrazki, bez tekstu. Jej przeglądanie jest doskonałym treningiem spostrzegawczości, możliwości budowania zdań, rozwijania umiejętności formułowania pytań oraz treningiem koncentracji. Serdecznie polecam, piękna grafika, staranne wykonanie.

ulica czreśniowa

PixBox

Gra karciana przeznaczona dla dzieci od ósmego roku życia. Gra rozwija wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość oraz doskonale ćwiczy koncentrację uwagi. Nie jest prosta, ponieważ kart nie należy dotykać, a więc cała analiza sposobu ułożenia kart odbywa się w głowach uczestników.

Bystre oczko

Kuferek jest świetny i sprawdzi się zarówno u dzieci młodszych jak i tych rozpoczynających naukę szkolną. Bystre oczko to gra, która dba o rozwój dziecka na różnych poziomach – spostrzegawczość, pamięć, refleks, wzbogacanie słownictwa, różnicowanie, rozpoznawanie kolorów.

4.8/5 - (20 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl