Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Święta tuż tuż! To chyba przez ten fakt mam zaległe dwa artykuły do napisania…

Mój Herbaciany Kalendarz Adwentowy z Five O’Clock (serdecznie polecam!) powoli się kończy 🙁 Pomimo tego, że aura na dworze nie sprzyja – mam tu na myśli temperaturę sięgającą blisko 14 st C, co w grudniu jest raczej rzadkim zjawiskiem, ja w tym roku bardzo czuję atmosferę Świąt!

Z tej okazji postanowiłam sprawić sobie jak i moim małym pacjentom kilka świątecznych prezentów.

choinka

Gry planszowe w terapii logopedycznej sprawdzą się zawsze. Są doskonałym motywatorem do powtarzania ćwiczonego słownictwa, zdań czy krótkich tekstów. Dla przykładu – „Jasiu, zanim rzucisz kostką ułóż zdanie ze słowem apteCZka”, „Jeśli wyrzucisz 3 oczka masz za zadanie wymyślić 3 słowa, które mają w sobie głoskę DŻ”, „Jeśli wyrzucisz 1 rozwiązujemy zadanie z karty pracy” – pomysłów do woli.

Z uwagi na to, że ukończyłam nie tylko logopedię i neurologopedię ale i terapię pedagogiczną zaczęłam ostatnio bardziej interesować się tematem czytania. W tym celu pod choinką znalazły się także ćwiczenia dla 6 latków oraz dzieci z klas 1-3.

W ostatnich trzech tygodniach udało nam (mi i dwóm pacjentom) wywołać głoskę R 🙂 przez co pomyślałam o zakupie książki „Czary mary Klary”, która dostosowana jest dla nieco starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Mam nadzieję, że będzie się sprawdzać w terapii!

pomoce logopedyczne

Wszystkim zaglądającym na mojego bloga życzę Spokojnych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie dla Was chwilą wytchnienia (i natchnienia dla tych co potrzebują terapii logopedycznej ! 🙂 ) spędzoną w gronie najbliższych Wam osób.

Odpoczywajcie, świętujcie, radujcie się!

4.8/5 - (16 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl