Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Logopedia jest dziedziną, która z roku na rok coraz prężniej się rozwija. W wielu przypadkach problemy pacjentów bywają złożone, gdyż składa się na nie kilka czynników. Aby logopeda mógł trafnie postawić diagnozę, a następnie z powodzeniem prowadzić terapię, w wielu przypadkach niezbędna jest współpraca logopedy z innymi specjalistami.

Do kogo odsyła logopeda?

Audiolog

Bywa, że logopedzi odsyłają dziecko do audiologa w przypadku przerostu migdałów. Dochodzić może wówczas do nacisku na trąbkę słuchową, przez co dziecko gorzej odbiera dźwięki z otoczenia. Również wówczas, gdy logopeda ma wątpliwość, że dziecko prawidłowo słyszy (nawet jeśli nie ma problemów z przerostem migdałów).

Laryngolog

Przyczyn wizyt u laryngologa może być wiele i są one związane głównie z dolegliwościami uszu, nosa i gardła. Biorąc pod uwagę terapię logopedyczną, najczęściej wymienia się: przerost migdałów podniebiennych, przerost trzeciego migdała.

Ortodonta

O zęby trzeba dbać i wie to każdy, kto nie raz spotkał się z dotkliwym bólem zęba. Dbanie o uzębienie nie dotyczy jedynie leczenia ubytków, ale także korygowania wad zgryzu za pomocą stałych bądź ruchomych aparatów ortodontycznych. Do ortodontów trafiają coraz to młodsi pacjenci. Warto dodać, że ortodonci wspomagają terapię logopedyczną za pomocą płytek przedsionkowych, a także trainerów ortodontycznych.

Psycholog

Wizyta u psychologa pozwala ocenić rozwój społeczny oraz emocjonalny dziecka. Dzięki obserwacji zachowania psycholog sprawdzi na jakim etapie rozwojowym dziecko się obecnie znajduje.

Fizjoterapeuta

Koryguje wady postawy, pracuje nad odpowiednim napięciem mięśniowym.

Dodatkowe wizyty u innych specjalistów nie mają na celu utrudnić pacjentowi życia. W wielu przypadkach poszerzenie diagnostyki jest drogą do sukcesu.

Zobacz film: Kompleksowe podejście do terapii logopedycznej