Logopeda z dojazdem Łódź

Usługi logopedyczne świadczone w domu klienta to bardzo wygodne rozwiązanie. Logopeda z dojazdem jest w stanie przeprowadzić pełnowartościową terpię w bezstresowym środowisku. Ten rodzaj terapii zdobywa w Łodzi dużą popularność. Widać to po ilości ogłoszeń w internecie. Taka forma nauki wymowy może być równie efektywna, co wizyta w gabinecie.

Zadzwońlub napisz
logopeda z dojazdem łódź

Logopeda z dojazdem to oszczędność czasu i pieniędzy

W dzisiejszych czasach, gdzie dobra powinna trwać 48 godzin, mobilny gabinet logopedyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjenta. Jest to udogodnienie przede wszystkim dla zapracowanych i zabieganych rodziców dzieci, które wymagają opieki logopedycznej. Rodzice oraz mali pacjenci nie muszą tracić czasu na stanie w korkach, aby dotrzeć do gabinetu na czas. Nie marnują także cennej godziny na oczekiwanie w kolejkach w celu dostania się do specjalisty. Zyskują dzięki temu czas, który mogą przeznaczyć na domowe obowiązki lub zwyczajnie znaleźć chwilę dla siebie, aby zrelaksować się i odpocząć.

Logopeda z dojazdem do klienta to świetne rozwiązanie, także w przypadku terapii osoby z niepełnosprawnością, gdzie poruszanie się po mieście stanowi nie lada wyzwanie. Logopeda w takim wypadku może przeprowadzić terapię w zaciszu domowym, bez dodatkowego stresu i nerwów.

Logopeda z dojazdem to nie tylko oszczędność cennego czasu. Dojazd do klienta to także brak ponoszenia dodatkowych kosztów na przykład związanych z transportem (paliwo, bilety, migawki). W efekcie obniża to cenę samej usługi logopedycznej. Logopeda bierze w tym wypadku kwestię logistyki na swoje barki.

Godziny spotkań ustalane w sposób indywidualny tuż po zakończeniu zajęć, pozwalają pacjentowi zaplanować kolejną wizytę, bez konieczności przekładania prywatnych spraw. To pacjent w tym wypadku określa dogodny dla siebie termin.

Komfort pracy bez wychodzenia z domu

Efekty terapii przeprowadzanej w domu pacjenta mogą być tak samo dobre, jak te w gabinecie

Niewątpliwą zaletą dojazdu do pacjenta jest lepsze samopoczucie podczas terapii. Pacjent (bardzo często dziecko) czuje się swobodniej, kiedy terapia logopedyczna odbywa się w jego własnym pokoju. Pacjenci chętniej ćwiczą, gdy przebywają „na własnym gruncie”, czują się wtedy bezpiecznie i komfortowo. Logopeda może całkowicie skupić się w ten sposób na mocnych stronach pacjenta oraz obszarach, które należy skorygować.

Odpowiednie samopoczucie pacjenta jest bardzo ważne w przypadku terapii logopedycznej. Otoczenie domowe zazwyczaj sprawia, że pacjent czuje się swobodnie i jest zrelaksowany. Może skupić się na ćwiczeniach i doskonaleniu swojej wymowy.

Pomoce logopedyczne u logopedy z dojazdem

To nie problem, aby logopeda miał ze sobą pomoce logopedyczne
Logopeda dojeżdżający do pacjenta posiada w swoim wyposażeniu liczne pomoce logopedyczne dostosowane do wieku oraz potrzeb pacjenta. W przypadku dzieci są to kolorowe karty pracy, gry planszowe, własnoręcznie stworzone pomoce, zabawki. W przypadku osób dorosłych są to pomoce dostosowane do indywidualnego przypadku.
Tak samo jak w gabinecie, tak i w domu pacjenta metody pracy dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta i jego możliwości. Zajęcia powinny być prowadzone w sposób kreatywny. Częste przechodzenie do kolejnych ćwiczeń, sprawia, że terapia nie przebiega w sposób monotonny. Ważna jest odpowiednia koncentracja pacjenta pomimo przebywania we własnym domu.

Logopeda z dojazdem Łódź potrzebny od zaraz?

Logopedzi, szczególnie na początku swojej kariery, bardzo często dojeżdżają do domu pacjenta. Logopeda może dzięki temu zdobywać praktykę zawodową, a pacjent odbywać terapię bez wychodzenia z domu. Terapia logopedyczna w domu może przynieść bardzo dobre efekty. Łódź jest dużym miastem, ale odpowiednio skomunikowanym, dzięki temu dojazd do klienta nie zajmuje dużo czasu. Coraz więcej osób szuka logopedy z dojazdem na terenie Łodzi oraz okolic (Zgierz, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki).