Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Pamiętam swoje początki w logopedii. Studia studiami, wiadomo, jeśli chce się być specjalistą w jakieś dziedzinie należy skończyć odpowiedni kierunek studiów, a później stale poszerzać swoją wiedzę uczęszczając na szkolenia, ale nie dzisiaj o tym mowa.

Pamiętam pierwsze logopedyczne zakupy i amok, który mi wówczas towarzyszył. Co kupić? Co jest warte swojej ceny? Z jakich publikacji dowiem się czegoś wartościowego?

Co jest must have świeżo upieczonego logopedy?

No właśnie… dzisiaj o tym, jakie książki powinien posiadać raczkujący logopeda? Dzisiaj przedstawię Wam kilka egzemplarzy książek, które uważam za wartościowe i znajdują się w moich prywatnych zasobach. Wiadomo, że co rusz powstają nowe publikacje, dlatego warto śledzić na bieżąco nowości interesujących nas autorów.

Mój najnowszy nabytek „Terapia strategiczna dyslalii obwodowej” profesor Danuty Pluty Wojciechowskiej, w której autorka skupia się na terapii wad wymowy oraz usprawnianiu narządów mowy.

Kolejnymi must have są „Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacyjnych” oraz „Dyslalia Obwodowa, Diagnoza i terapia logopedyczna…”. Obie pozycje przedstawiają praktyczne rozwiązania dotyczące diagnozy i terapii logopedycznej w przypadku wybranych form dyslalii obwodowej, opisują dokładnie przebieg czynności prymarnych oraz konsekwencje ich zaburzeń.

Warto wspomnieć też o tak zwanej logopedycznej biblii tzn. „Standardach postępowania logopedycznego”, w których znajdziemy przekrój różnych nieprawidłowości, począwszy od zaburzeń neurologicznych, niepłynności mówienia, afazji, Dyzartrii, dyslalii, alalii i wielu wielu innych.

Kolejnym egzemplarzem jest atlas anatomiczny, dzięki któremu można odświeżyć wiedzę na temat anatomii. W moim przypadku jest to atlas Sobotta „Głowa, szyja i układ nerwowy”.

Gorąco o polecam także książkę „Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka. Od noworodka do 6 roku życia”, autorstwa: Jagody Cieszyńskiej i Marty Korendo.

Książką, która była chyba moim pierwszym zakupem to „Zaburzenia artykulacji teoria i praktyka” autorstwa Anny Sołtys-Chmielowicz, z której dowiedzie się wiele na temat terapii dyslalii.

Ciekawe publikacje dotyczące naszych najmłodszych pacjentów tzn noworodków i niemowląt proponuje  dr Mira Rządzka oraz Marzena Machoś, są nimi „Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Diagnoza i stymulacja” oraz „Krótkie wędzidełko języka u noworodków i niemowląt – diagnoza i terapia”.

To na tyle, jeśli znacie jakieś ciekawe książki bądź artykuły to zachęcam do zostawiania informacji w komentarzach. Na pewno jest wiele osób, które będą wdzięczne za dodatkowe inspiracje i pomoc.

Zobacz film: Książki dla logopedów – co warto przeczytać?

5/5 - (1 vote)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl