Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Powoli żegnamy się z najdłuższą i najchłodniejszą porą roku w Polsce – zimą. Wiosna nadchodzi do nas wielkimi krokami. Temperatury wzrastają do 15 stopni Celsjusza, śpiewają ptaki, słońce przedziera się przez chmury. Ludzie zaczynają wychodzić na ulice. Ale co mają ze sobą począć? Wprowadzono przecież zakaz handlu w niedziele, nie można więc pochodzić po sklepach 🙂 Trzeba wykorzystać tę okazję i aktywnie spędzić czas, korzystając z atrakcji jakie oferuje nam Łódź. W jednym z moich artykułów o Łodzi przedstawiałam Wam, jakie atrakcje możecie zapewnić dziecku w Łodzi podczas ferii zimowych. Było już o dzieciach, zatem skupmy się tym razem na dorosłych. Moi Drodzy, poniżej kilka ciekawych propozycji, w jaki sposób możecie spędzić aktywnie wiosenny weekend w Łodzi.

OFF Piotrkowska

Hipsterskie miejsce znane chyba każdemu mieszkańcowi Łodzi. Miejsce spotkań dla znajomych oraz rodzin z dziećmi. OFF Piotrkowska skupia osobliwości kreatywne, projektantów mody i designu, architektów. Tereny dawnej fabryki Ramischa stały się tętniącą wizytówką miasta oraz alternatywą konsumenckiego nurtu. Hipsterskie restauracje i kawiarnie przyciągają wielu entuzjastów. Wieczorem jest to także miejsce schadzek dla ludzi, którzy mają ochotę potańczyć.

Ogród Botaniczny

Łódzki Ogród Botaniczny usytuowany jest nieopodal Łódzkiego ZOO oraz Paku Zdrowie (potocznie Park na Zdrowiu, dawniej Park Ludowy). Całkowita powierzchnia ogrodu wynosi 67 ha. Jest się gdzie przejść, uwierzcie mi! Ogród zachwyca swoją różnorodnością, a właściciele dbają o detale. Wiosną, kiedy wszystko kwitnie prezentuje się obłędnie. Ogród cieszy się pochlebnymi opiniami i jest chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców Łodzi, jak i przejezdnych.

Muzeum Kanału „Dętka”

Muzeum mieści się pod placem Wolności. Zostało założone w 2008 roku. Jego historia sięga lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Został wybudowany w celu opłukiwania sieci kanalizacyjnej centralnej części miasta. Kanał podziemny na 142 metry długości. Bilet kosztuje niewiele (około 5 złotych). Ciekawa rozrywka zarówno dla młodszych i starszych.

Muzeum Sztuki

Muzeum Sztuki ms2 mieści się na terenie Łódzkiej Manufaktury, a dokładnie w dawnym budynku tkalni. Znaleźć możecie tutaj Kolekcję Sztuki dwudziestego i dwudziestego- pierwszego wieku. Wystawy kojarzone są z nowoczesnością, designem. Wystawcy łączą twórczość młodego pokolenia z twórczością tzw. legend dwudziestego wieku. Muzeum czynne jest do godziny 19.

Księży Młyn

Jest to dawny zespół fabryk włókienniczych powstałych w dziewiętnastym wieku przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Księży Młyn nazywany jest miastem w mieście z uwagi na specyficzny klimat tego miejsca. Spacerując alejkami mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Otacza nas spokój, cisza oraz niezwykle ciekawa historia tego miejsca.

Palmiarnia

Idąc spacerem z Księżego Młyna, w stronę Al. Mickiewicza napotkamy na Park Źródliska. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, zwłaszcza wiosną i jesienią. W parku znajduje się budynek Palmiarni. Znajdziecie w niej egzotyczną kolekcję roślin oraz 150 letnie palmy. W Palmiarni napotkać można także na różnego rodzaju wystawy np. Motyli.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do wyjścia z domu. Łódź naprawdę może być interesująca!

4.8/5 - (18 votes)

Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy.

Pracuję jako logopeda online!

🌐 naukawymowy.pl/logopeda-online/

☎️ 797-565-086

📧 justyna@naukawymowy.pl