Szukasz logopedy w Łodzi lub okolicy? Zapraszam do kontaktu!

Ostatnimi czasy zastanawiałam się o czym tworzyć kolejne posty. Jest Was coraz więcej, co Was interesuje? O czym chcielibyście poczytać? Najwięcej wyszukiwań w Google dotyczy międzyzębowości oraz rotacyzmu, ale oba tematy były już poruszane na blogu.

Zastanawia mnie, czy problem afazji jest zauważalny? Czy rodziny osób dotkniętych afazją podejmują jakieś kroki mające na celu przywrócenie komfortu życia pacjenta? Czy załamują ręce twierdząc, że „człowiek już stary, co my możemy zrobić, tak musi być.”? Wiele osób działa na własną rękę, od czasu do czasu wręczając afatykowi jakąś kartę pracy znalezioną w Internecie (niekoniecznie dostosowaną do jego aktualnych potrzeb). Rodzajów afazji jest wiele, zależą one od miejsca uszkodzenia mózgu, odległości od ośrodka odpowiedzialnego za mowę.

Przed podjęciem jakichkolwiek działań warto skonsultować się z logopedą, który wykona specjalistyczny test umożliwiający mu określenie z jakim typem afazji mamy do czynienia.

Poniżej poglądowo przedstawię kilka ćwiczeń skierowanych do osób z chorobami otępiennymi, afazją. Ćwiczenia pochodzą z książki “Ćwiczenia operacji myślowych – Mariola Czarnkowska , Anna Lipa , Paulina Wójcik-Topór ” i są przeznaczone dla tych, którzy mają problem z przetwarzaniem i porządkowaniem docierających do nich informacji.

Książka Ćwiczenia operacji myślowych

Książka Ćwiczenia operacji myślowych

Książka Ćwiczenia operacji myślowych

Książka Ćwiczenia operacji myślowych