Zapraszam młodzież oraz osoby dorosłe do współpracy. Pracuję jako logopeda online!

Współpraca na linii logopeda-fizjoterapeuta jest najbardziej pomocna w przypadku występowania jakichkolwiek zaburzeń napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, szyi oraz głowy.

Mowa tutaj zarówno o przypadkach obniżonego, jak i wzmożonego napięcia mięśniowego. Nieprawidłowości w obrębie napięcia mogą wynikać z dysfunkcji innych obszarów ciała, dlatego tak ważne jest  całościowe spojrzenie na pacjenta w celu postawienia trafnej diagnozy.

Kiedy wskazana jest pomoc fizjoterapeuty?

Inną sytuacją może być stan po podcięciu wędzidełka językowego, kiedy to manualne opracowanie okolic rany przyspiesza gojenie tkanek, a także ma działanie profilaktycznie na powstawanie zrostów utrwalając tym samym efekt zabiegu.

Warto wspomnieć też o kinesiotapingu, który wykorzystywany jest również w gabinetach logopedycznych. Powiedzmy jednak, że ten fizjoterapeutyczny bardzo często obejmuje większe obszary ciała.

Terapię logopedyczną wspomaga również stymulacja traktu ustno-twarzowego w przypadku zaburzeń oddychania, zaburzeń połykania, które mogą wynikać z deficytu koordynacji ruchowej czy nerwowo-mięśniowej w obrębie twarzy.

Dzisiaj krótko, ale na temat. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek z powyższych dolegliwości, nie czekaj, aż samo przejdzie, wybierz się do specjalisty i uzyskaj fachową pomoc!

Zobacz film: Współpraca logopedy z fizjoterapeutą